Мрії збуваються, або подорож аромату троянди.

 

Мрії потрібно викохувати, лілеяти та обов’язково діяти в досягненні поставленої мети та здійснення мрій. Мрія в мене була: потрапити на збір ефіроолійної троянди. Але думки, чомусь, заносили мене то у Болгарію, то у Францію; мабуть спрацьовував стереотип, що тільки там можливо побачити безкрайні трояндові плантації. Допитливість та дуже велике бажання намітило подорож в наш рідний Крим, а саме в Алуштинський ефіроолійний радгосп-завод. І ось вже куплені квитки, є гарні попутники, легке хвилювання перед здійсненням мрії та гарні передчуття… Чергова маленька трояндова історія вже розпочала свій відлік.

В офісі Алуштинського ефіроолійного радгоспу-заводу мене зустріли директор по розвитку АЕРЗ- ОДиректор по розвитку АЕРЗ- Олена Леонідівна ГрищенкоГолова правління - Олександр Іванович Гаврилюк 1лена Леонідівна Грищенко та Голова правління - Олександр Іванович Гаврилюк. Приємно відмітити мою особливу радість коли побачила в кабінеті директора портрет великого Шевченка. Виявилось, що Олександр Іванович родом з Шевченкових місць, він пам’ятає своє коріння та рідну мову поета.

Коротке знайомство і ось ми на шляху до місця де проходить весь процес від вирощування троянди до переробки сировини на готову продукцію.

Поля, засіяні соняхом та пшеницею я бачила не раз, а поля засадженні трояндами вперше. Сказати, що це гарне видовище - не сказати нічого. Мені хотілось співати, читати поезію та злетіти мов птах, щоб охопити поглядом безкраї простори трояндових плантацій серед мальовничих Кримських гір.

 • А й правда, крилатим ґрунту не треба.Людина нібито не літає А крила має. А крила має
 • Землі немає, то буде небо.
   • Немає поля, то буде воля.
   • Немає пари, то будуть хмари.
   • В цьому, напевно, правда пташина...
   • А як же людина? А що ж людина?
   • Живе на землі. Сама не літає.
   • А крила має. А крила має!
   • Вони, ті крила, не з пуху-пір"я,
   • А з правди, чесноти і довір"я.
   • У кого - з вірності у коханні.
   • У кого - з вічного поривання.
   • У кого - з щирості до роботи.
   • У кого - з щедрості на турботи.
   • У кого - з пісні, або з надії,
   • Або з поезії, або з мрії.
   • Людина нібито не літає...
  • А крила має. А крила має! Ліна Костенко "Крила"
  •  

  Врожай ефіроолійної троянди потрібно зібрати швидко, тому на поміч основному колективу, вже багато років, приїздять викладачі та студенти Білоцерківського національного аграрного університету та інші волонтери.

  викладачі Білоцерківського національного аграрного університетуDSC 2927студенти Білоцерківського національного аграрного університету

  Збір пелюсток бажано провести від 4-ї ранку до 10-ї години. В тільки-но розкритих квітах в цей час налічується найбільша кількість ароматичних речовин. Найсвіжіші, щойно розквітлі квіти, зібрані руками добрих людей, потрапляють на стан на якому частина пелюсток йде на виготовлення запашної трояндової води, інша частина іде на приготування варення, а решта пелюсток та квітів потрапляє на сушку. В подальшому сухі пелюстки будуть додані в чайну суміш, асортимент якого налічує велику кількість сортів за різним призначенням. Іншу частину висохлих пелюсток турботливо упакують в герметичні прозорі баночки.

  DSC 1549технічний директорDSC 1808

  Всі процеси сушки проходять в ручному режимі. Трудолюбиві, працьовиті руки працівників радгоспу розподіляють пелюстки тонким шаром на «гамаках» з мішковини в сухому, затемненому місці на дерев’яних стелажах. Легенький вітерець вентиляторів, допомогає швидко та правильно позбавитися зайвої вологи. За правильних нормативів сушки, пелюстки максимально зберігають свій насичений колір та надзвичайний аромат трояндової олії. Чіткістю та точністю процесів, якістю переробки трояндових пелюсток та виготовлення запашних вод та іншої продукції, на цій ділянці, керує справжній знавець своєї справи -технічний директор Валерій Євгенович.  Взагалі дисципліну і роботу всього колективу можна порівняти з роботою швейцарського годинника, разом з тим в колективі панують дружні майже родинні відносини.

    щойно розквітлі трояндиароматні парфуми трояндисушкастелажі з трояндоюсвіжі та сухі пелюсткиНаталія DSC 1711

  Після сушки та переробки пелюсток, продукція швидко потрапляє в відділ упаковки до турботливих рук працівниць. Вони схожі на милих та скромних чаклунок, руками яких творяться маленькі чудеса. Дарунки щедрої землі вони точно змішують за рецептурою. Розливають в пляшечки різного розміру запашну воду, чаклують над фіто чаєм. Також тут готують та розфасовують морську сіль, яку збагачують запашними ефірними оліями.

                  1 11 21 51 68 1DSC 1441

   

  В залежності від подальшого застосування, вона може насичуватись оліями з заспокійливими або тонізуючими властивостями. Приклеюють етикетки з обов’язковою датою споживання виготовлених продуктів, адже вся продукція господарства зовсім не містить консервуючи речовин та хімічних складових, що є запорукою користі вживаних продуктів.

   1 31 41 78 2DSC 3355DSC 3369

  Ароматне мило, запашна вода, косметична сіль, трав’яний чай, цілющий бальзам, трояндове варення, плоди шипшини- це не повний перелік продукції природного походження, яке потрапить на прилавки фірмових магазинів цього виробництва, а згодом і в домівки споживачів з різних куточків України та за її межами, наповнюючи оселі ароматами Криму: троянди, шавлії, полину, розмарину, сосни…

  А я привезла з собою ще й приємні спогади про чудових людей, які допомогли мені здійснити мою маленьку мрію. Велика вдячність Вам! Та побажання успішного розвитку справи. Хай примножується результат вашого дружнього колективу та квітує запашними трояндами наша українська земля.

  З повагою. Цвіла Ірина

   

  Більше фото тут https://picasaweb.google.com/114886233581010042366/InWBRK?authkey=Gv1sRgCNejzp-Jr9K6vQE&;noredirect=1

   

  сорт РадугаАлуштинський ефіроолійний радгосп-завод.

  Адреса: вул. 15 Квітня, 37, м. Алушта, Автономна Республіка Крим , 98500, Україна

  Телефон: +38(06560) 2-56-77, 3-12-95, 5-81-96

  Веб-сайт: http://www.aromaoil.com.ua  

  Голова правління - Гаврилюк Олександр Іванович

  Продукція:

  - ефірне масло, вироблене із 100% натуральної сировини;

  - морська сіль для ванн з ефірною олією;

  - фіто чаї із трав, зібраних в Криму;

  - косметичні бальзами;

  - ароматна вода, отримана методом пароводяної дистиляції суцвіття рослин.

  Фірмовий магазин в Алушті знаходиться за адресою: вул. 15 Квітня, 37, м. АлуштаФірмовий магазин в м. Алушта