• Прекрасні простушки

  «Простота - необхідна умова прекрасного». Л. М. Толстой.

  Захоплення трояндами до мене прийшло через любов до Англійських та Старовинних сортів. Форма квітів у цих груп переважно густо махрова. Квіти наповнені великою кількістю пелюсток, чим схожі на пишні сукні панночок 19 століття. На троянди з простою квіткою зовсім не звертала уваги і в планах майбутніх покупок вони не значились.

 • Паралелі

  Так буває, що зовсім незнайомі люди ходять паралельними життєвими шляхами. Але на відміну від геометричної аксіоми, що паралельні лінії не перетинаються, життєві лінії таки перетинаються, даючи певний результат, оставляючи слід та пам’ять на все життя. Андре Ев (Andre Eve) дуже відома та шанована людина не тільки у Франціі, а й далеко за ії межами.

 • Брунькова мутація -sport

  Брунькова мутація (bud mutation, sport) – це соматична мутація, яка виникає в клітині меристематичних тканин та розвивається в бруньках троянди, часто приводить до появи химер (зміни кольору пелюсток, форми квітів…)

 • Мрії збуваються, або подорож аромату троянди.

  Мрії потрібно викохувати, лілеяти та обов’язково діяти в досягненні поставленої мети та здійснення мрій. Мрія в мене була: потрапити на збір ефіроолійної троянди. Але думки, чомусь, заносили мене то у Болгарію, то у Францію; мабуть спрацьовував стереотип, що тільки там можливо побачити безкрайні трояндові плантації. Допитливість та дуже велике бажання намітило подорож в наш рідний Крим, а саме в Алуштинський ефіроолійний радгосп-завод.

 • Трояндового літа аромат

  Що для вас є аромат літа? Основним з ароматів літа для мене є пахощі троянд- троянд садових. Дорогих моєму серцю, різних за інтенсивністю та відтінками парфумів. Вони мені знайомі вже багато років, але не перестають кожного року мене дивувати та приваблювати своєю різноманітністю та досконалістю. Але було в цьому році велике відкриття- троянди польові (жартую), троянди ефіроолійні...

 • Ефіроолійні троянди вітчизняної селекції

  Коротка характеристика деяких сортів ефіроолійної троянди вітчизняної селекції:
  «Кримская Красная» або «Красная Роза» Цей вид троянди значно удосконалений Державним Нікітським ботанічним садом шляхом індивідуального та масового відбору. Кущ великий з потужною кореневою системою та надземною частиною, яка досягає 1.5-2 м. та більше...

 • Трояндова ефірна олія

  Найбільш важливими представниками троянд з ароматними квітами для видобутку трояндової ефірної олії є:
  Rosa gallica – Прованська троянда, або Французька троянда
  Rosa gamascena Mill - Дамаська троянда
  Rosa centifolia - Центифольна, або Стопелюсткова троянда...