Хвороби

Борошниста роса  - поширене грибкове захворювання. Це захворювання не тільки послаблює і пригнічує рослину, але і часто призводить до загибелі. Проявляється в характерному білому (схожим на борошно) нальоті на листках, переважно на верхній їх стороні, потім на стеблах і бутонах. Сприяє захворюванню погано провітрюване приміщення, надлишкове добриво і скупченість рослин.
Заходи боротьби. У хворих рослин видаляють уражені пагони, листя, бутони, рослина обробляється фундазолом.
Несправжня борошниста роса  - легко сплутати з попереднім захворюванням. Відмінність в тому, що при несправжньої борошнистої роси білим пухнастим нальотом із спор грибів покривається в основному нижня сторона листа. А на верхній стороні листя можна побачити світлі або жовтуваті плями. Несправжня борошниста роса поширюється в першу чергу по мокрому листю.
Заходи боротьби. У хворих рослин видаляють уражені пагони, листя, бутони, рослина обробляється фунгіцидом, причому кожного разу краще обробляти рослини різними фунгіцидами, що б виключити виникнення резистентності (звикання) грибів до препарату.
Плямистості - захворювання, що має як грибкову, так і бактеріальну природу. При цьому на листках рослини з'являються коричневі мокнучі плями, які з поширенням хвороби ростуть у розмірах, зливаються і вражають все листя цілком. У троянд це захворювання частіше виявляється у другій половині вегетації, сприяє цьому підвищена вологість.
Заходи боротьби. Видалення і спалювання уражених листя і пагонів. Обприскування фундазолом, топсином, зменшення поливу та припинення обприскування до видужання.
Іржа троянд - при цьому захворюванні утворюються пустули, які можуть бути абсолютно різного кольору - від рудого або оранжевого до темно-бурого. На верхній стороні листа з часом з'являються рудуваті плями
Заходи боротьби. Як можна раніше видалити всі підозрілі листи. Обприскування фунгіцидами може не дати результатів. Важливо провести профілактику, що складається головним чином у правильному догляді за рослинами і створенням оптимальних умов для їх росту. Іржі троянд сприяє висока вологість в поєднанні з високою температурою та погано провітрюване місце зростання рослини.


Раджу також прочитати:

Основні вимоги

Зимове укриття

Весняне розкриття