Зимове укриття

Починаючи з середини серпня троянди, починають готувати до зимівлі.

Важливо! Припинити вносити добрива з вмістом азоту, який призводить до інтенсивного зростання нових пагонів. Такі пагони вже не встигнуть визріти до зими і загинуть, в результаті сильно послаблять рослину. В цей період вносять "осінні" добрива, в яких знижений вміст азоту, а фосфор і калій допоможуть дозріти трояндам, тим самим правильно підготуватися до зими. Агротехнічні заходи в цей період мають бути спрямовані на гальмування і зупинку вегетації. Для цього скорочують, або повністю припиняють, в залежності від погоди, зволожування. Якщо у вас слабо проникні ґрунти і вода, при затяжних дощах, погано йде, треба викопати невеликі траншеї для відводу води з розарію. Чому так страшний надлишок води? Він може викликати пошкодження пагонів від ранніх заморозків. При зниженні температури до мінус 3 ° вода в стеблах замерзає і розриває провідні судини, утворюючи морозобоїни, в які потрапляють збудники хвороб, наприклад, спори грибів. Так при дуже вологому осені 2009р. і різкому зниженні температури до мінус 10 °, постраждало багато троянд у моєму саду. Довелося навесні вирізати на кільце багато пошкоджених пагонів.
Дуже важливо вибрати оптимальні терміни для укриття кущів. У передмісті Києва, де знаходиться мій сад, найчастіше це початок листопада, а іноді і грудень в залежності від погоди (на сьогоднішній день 3 грудня 2011 троянди в моєму саду ще не вкриті, денні температури зі знаком +). Якщо почати занадто раннє укриття це може призвести до пробудження рослини і активної вегетації. При температурі трохи вище 0 ° троянди перестають рости, поживні речовини більше не витрачаються, а починають відкладатися в корі, серцевині і коренях. У результаті відбувається природне загартовування, що дозволяє трояндам зберегтися в зимовий період. Накопичені поживні речовини будуть мати величезне значення при весняному пробудженні рослин. Ці процеси протікають тільки на світлі, ось чому ще небажано занадто раннє укриття.
Для економії сил і часу можна розбити укриття троянд на два етапи: пригинання і кріплення каркаса та безпосередньо саме укриття.


Перший етап можна зробити завчасно.
• Обробити троянди 3%-ним розчином залізного купоросу не тільки рослину, але і землю навколо куща.
• Зняти з опори плетисті троянди, зв'язати синтетичним шпагатом, який не вбирає вологу і не пліснявіє. Важливо! Пригнути троянди до морозів, поки гілки не втратили гнучкості, інакше їх можна зламати або на них потріскається кора. Укласти та поставити каркас (я користуюся металевими гнутими прутами). Важливо залишити місце між каркасом і стеблами, щоб утворилося повітряний простір. Стежити, щоб не було прямого контакту стебел з металом. Можна між прутом і трояндою помістити пінопласт, тощо.
• Можна підгорнути троянди, які будуть зимувати без укриття. У мене це ч-г троянди. Вони зимують так. Земля для окучування  повинна бути суха, легка. Можна використовувати компост. Якщо ваша ґрунт важкий, обов'язково потрібно змішати її з торфом або піском, для додання їй легкої структури.


Другий етап.
• Сигналом для укриття служить стабільне зниження денних температур до мінус 5°. У цей період пагони втрачають значну кількість води. Крохмаль починає переходити в цукор, що не дає клітинам троянд замерзнути. Для цієї фази не потрібно світло. Тому сміливо можна приступати до остаточного укриття. На підготовлені каркаси накидаємо нетканий укривний матеріал і закріплюємо його. Важливо! Передбачити віддушини, на випадок зимових відлиг, для провітрювання, щоб уникнути випрівання.
Якщо ви не можете чи не бажаєте вирощувати троянди, які потрібно вкривати взимку, вам слід підбирати сорти, які зимують без укриття. Про них ви зможете прочитати тут

 

Раджду також прочитати:

Весняне розкриття

Хвороби

Посадка