Обрізування троянд - один з основних агротехнічних заходів при вирощуванні завдяки якій регулюється розвиток, цвітіння, формування та оздоровлення куща.

 

Види обрізки троянд

  • Коротку обрізку троянд застосовують при садінні плетистих троянд групи Рамблер. У рік посадки троянди не цвітуть, але обрізанням ми стимулюємо ріст пагонів, які будуть цвісти в майбутньому році. Їх потрібно зберегти взимку. Коротку обрізку застосовують і при весняній посадці чайно-гібридних троянд і троянд флорибунда.
  • Середню обрізку троянд застосовують влітку при обрізанні відцвілих пагонів - їх укорочують до добре розвиненої бруньки, стимулюючи нове утворення пагонів. А також для формування декоративної форми куща.
  • Слабку обрізку троянд застосовують, скорочуючи пагони паркових троянд при посадці. У плетистих троянд видаляють верхівки пагонів після зняття зимового укриття. Слабо обрізають і сильні пагони ремонтантних троянд, так як квітучі пагони утворюються в середніх і верхніх частинах відростаючих пагонів попереднього року.
  • Комбіновану обрізку троянд зазвичай застосовують для троянд флорибунда, щоб досягти рясного і безперервного цвітіння до заморозків.

По термінах обрізка буває весняна, літня та осіння.

  • Весняна обрізка троянд- це основній захід який проводять зразу після зимового розкриття кущів. Як тільки почнуть прокидатися бруньки добре видно як перезимували пагони троянди. Сухі, почорнілі, пошкоджені, хворі пагони вирізаємо до здорової тканини. І тільки після цього приступаємо до формування куща. Для кожної групи троянд застосовується певна обрізка.
  • Літня обрізка - направлена на очищення трояндового куща після цвітіння. Потрібно видалити квітконоси з зав’ялими квітами, це спричинить стимуляцію формування нових пагонів та нове цвітіння в подальшому. А також підтримує декоративний вигляд насаджень протягом всього періоду вегетації.