Підживлення

 •                                            
 • Азот - сприяє зростанню рослин, і вони мають потребу в ньому після обрізки, на початку вегетації, в період утворення нових пагонів і при підготовці до повторного цвітіння. Останній термін внесення азоту – середина серпня!
 •  
 • Фосфор - необхідний для визрівання міцних пагонів. Він також впливає на інтенсивність і якість цвітіння. Його вносять з червня по вересень включно (суперфосфат простий або подвійний).
 •  
 • Калій- необхідний в період бутонізації та цвітіння, а також при підготовці троянд до зими. Калій легко вимивається з ґрунту, його вносять з червня по жовтень - сульфат калію (сірчанокислий калій), хлористий калій.
 •  
 • Кальцій- необхідний для нейтралізації кислих грунтів. Створення лужного середовища сприятливо позначається на діяльності бактерій, що розкладають органо-мінеральні добрива (доломітове борошно, крейда, гашене вапно, деревна зола, органічне добриво «Розкислювач»).
 •  
  • Мікроелементи (магній, залізо, бор, марганець...) необхідні протягом усього періоду вегетації. Відсутність заліза в ґрунті викликає хлороз, відсутність бору і марганцю - знижує імунітет рослин. Застосовую гранульоване мінеральне добриво яке вноситься безпосередньо в ґрунт, також є добриво в рідкому стані, яке можна використовувати як підживлення по листю. Такий експрес підживлення дуже полюбляють троянди.

    

   Високий ефект дає внесення перегною (5 кг на 10 кв.м) спільно з повним мінеральним добривом (60 г діючої речовини на 10 кв.м). Це бажано робити щороку, через два роки після посадки, на початку вегетації рослин.

   Ранньою весною, після обрізання пагона на бруньку, необхідно внести повне добриво з розрахунку на кущ: аміачної селітри та калійної солі по 10-15 г, суперфосфату-15-20, або готове комплексне добриво для Троянд. Додатково! Після першого підживлення непогано буде, якщо ми побдаємо про подальше харчування для троянди. Посадки можна замульчувати. Мульчею може слугувати садовий компост (зазвичай я користуюсь скошеною травою з газону). По перше таке мульчування, зберігає вологу, слугує захистом від перегріву ґрунту, запобігає росту бур’яну, а в подальшому є відмінним джерелом гумусу, завдяки цьому троянда інтенсивніше утворює кореневу систему,що дозволяє рослинам значно краще розвиватися.

   Друге підживлення проводять в період повного розпускання листя. На цей раз розчин готують з розрахунку 20-25 г аміачної селітри на 10 л води. Аміачну селітру можна замінити перебродившим коров'яком, розведеним 1:10 (1 відро коров'яку на 10 відер води). Під кожен кущ вносять 5-6 л розчину.

   В період закладки бутонів найкращим добривом є розчин курячого посліду (1:20), внесеної з розрахунку 10 л на 3-4 рослини.

   У період цвітіння троянди мають потребу в калійних добривах. Приготуйте розчин (15 г калійної солі на 10 л води) і підгодуєте ними рослини з розрахунку 5-6 л на кущ.

   Після першої хвилі цвітіння кущі троянд необхідно підгодувати повним мінеральним добривом з розрахунку на кущ 10-15 г аміачної селітри і по 15-20 г суперфосфату і калійної солі.

   Перед закладанням бутонів другого цвітіння троянди підгодовують азотними і фосфорними добривами (15-20 г аміачної селітри і 30-40 г суперфосфату на 10 л води). Коли троянди зацвітають вдруге, їх підгодовують повторно калійним добривом, як і при першому цвітінні.

   У середині серпня потрібно припинити внесення добрив з вмістом азоту. До середини вересня проводиться остання підгодівля суперфосфатом (10-15 г) і калійної сіллю (20-25 г).

    

   Раджу також прочитати:

   Обрізування троянд

   Хвороби

   Шкідники

   Весняне розкриття

   Посадка

    

    

  •