Посадка

Троянди можна висаджувати як навесні так і восени. Кращим часом посадки троянд вважається осінь, але не пізніше ніж за 2-3 тижні до настання морозів. У цьому випадку троянди починають вкорінюватися ще з осені, краще зимують і рано навесні рушають у ріст, встигаючи до настання сухої жаркої погоди достатньо розвинутися і зміцніти. Весною ж троянди можна садити як тільки-но зійде сніг.
• Посадка троянд завжди розпочинається з покупки саджанця. Якщо ви купили троянду з відкритою кореневою системою завжди є ризик пересушити коріння до моменту посадки. Тому якщо у вас не має змоги зразу посадити троянду в ґрунт, потрібно зберегти іі від висихання. Для цього треба обгорнути саджанець в вологу тканину, зверху одягнути поліетиленовий пакет. Зберігати в прохолодному місці. Термін такої перетримки саджанця не може бути довгим. Мова йде про 5-7 днів. Притому потрібно періодично оглядати саджанець на предмет появи плісняви, яку при появі необхідно змити проточною водою та обробити саджанець слабим розчином перманганат калію.
• Обов’язково трішки укоротить коріння троянди, щоб забезпечити саджанцю безперешкодне всмоктування вологи та поживних речовин. Також укорочування коренів ще є стимуляцією формування нових корінців.
• Поки ви будете готувати посадкові ями та готувати ґрунт для посадки, рекомендую поставити саджанці в ємкість з водою, щоб коріння і стебла набралися вологою. Зазвичай я добавляю в воду стимулятор росту, який забезпечить рослині успішне приживлення. Крім того, стимулятори росту запобігають появі хвороботворних мікробів, тим самим захищаючи рослини від можливих захворювань. Асортимент стимуляторів великий: Епін, Циркон, Корневін, Гетероауксин та багато інших.
• Яма для троянди має бути великою. Стандартним вважають яму 50x50x50. Ґрунт трояндам потрібен живильний, тому якщо у вас на ділянці важкі неродючі ґрунти, необхідно замінити всю землю яку ви витягнете з ями, на ґрунт який можна приготувати самому, або купити готову суміш «Троянда». Крім земляної суміші в ямку кладуть трішки добрива, золу та вапна (якщо реакція ґрунту кисла!). Добрива і вапно треба класти так, щоб вони не торкалися коренів, це дозволить уникнути хімічного опіку.
• Троянду при посадці треба тримати вертикально, щоб корінь не згинався. Акуратно підсипте землі так, щоб не залишалося порожнеч. Обережно ущільніть землю, і полийте посаджену троянду. Зауважую, що місце щеплення саджанця повинно бути трохи заглиблене, не більше ніж на 5 см. Після посадки треба підгорнути троянду «з головою» землею, щоб уникнути пересушування пагонів.


Раджу також прочитати:

Шкідники

Хвороби